PLASTİK ÜRÜNLERİMİZ

PTFE Teflon

PTFE Teflon yüksek performanslı plastikler içinde en geniş çalışma sıcaklığı aralığına sahip (-250, +260 ), kimyasallara ve neme karşı mukavemeti yüksek, elektriksel izolasyon yanmamazlık ve yapışmazlık gibi çok üstün teknik özelliklere sahiptir. Yüzeyi kaygandır, bu sayede yapışmaz ve dış etkenleri uzaklaştırır. Mühendislik plastik çeşitlerinden biri olan PTFE teflonun yük altında deformasyon direncini yükseltmek, ışıl ve iletkenliğini arttırmak, termal genleşme katsayısını düşürmek amacıyla saf teflon,cam elyaflı teflon, karbon, bronz gibi dolgu malzemeleri ekleyerek dolgulu teflon alaşımları elde edilmektedir. Kolay işlenebilir bir malzeme olan teflon kullanım yeri ve ihtiyaca göre dolu takoz teflon, dolu çubuk teflon, teflon boş çubuk, teflon levha, teflon film, teflon şerit, teflon hortum, teflon conta gibi, isteğe göre işlenerek müşterilere sunulmaktadır. 

PTFE Teflon Özellikleri

  • Sürtünme katsayısı çok düşüktür. (0,05 ile 0,20 arası, bu katsayı kayganlık hızına, uygulanan yüke ve kullanılan Teflon (PTFE) kaplamanın çeşidine göre değişir.). 
  • Nem çekmeme özelliğine sahiptir. Teflon(PTFE) kaplamalı yüzeyler nem tutmaz ve derinlemesine temizlik sağlar.
  •  Yüksek sıcaklıklarda çalışabilir. Sürekli servis sıcaklığı 290°C/ 550°F ve elverişli havalandırmanın sağlandığı kesikli ısıtmalı sistemlerde ise 315°C/ 600°F gibi yüksek sıcaklıklara kadar kullanım imkanı sağlar. 
  • Yalıtkandır. Teflon(PTFE) geniş frekans aralıklarında yüksek yalıtkan gücü, yüzey dayanıklılığı ve düşük kayıp faktörü gibi özellikler gösterir. Özel tekniklerle yeterli elektrokondaktivite ile anti-statik kaplama olarak kullanılabilir. 
  • Düşük sıcaklıklarda çalışabilir. Teflon(PTFE) -270°C/ -454°F gibi düşük sıcaklıklarda bile fiziksel özelliklerini kaybetmeden çalışabilir. 
  • Kimyasallardan etkilenmez. Teflon(PTFE) erimiş alkali metaller ve yüksek reaksiyon gösteren fluorinli kimyasallar dışındaki kimyasallardan etkilenmez.

Yüksek fırın da veya başka tesisler de demir cevherinin ergitilmesi ve indirgenmesi ile elde edilerek kum veya metal kalıplarda katılaştırılmış olan ve bileşimin de %2′ den çok karbon bulunan demir-karbon alaşımı, dökme demir, ham demir.

PTFE Kimyasal Özellikleri